Yunus Cihlid Üretimi


Akvaryumlarda en fazla beslenen cichlid türlerinden olan yunus cichlidler hakkında sizlere bilgi vereceğiz. Öncelikle kısa bir bakış yaptıktan sonra; üremeleri, hayat yerleri, müsait akvaryum koşulları ve cinsiyet ayrımı gibi konulara değineceğiz.

latince ismi Cyrtocara moorii
habitatı: Malawi gölünün açıklık ve kumluk kenar kesimlerindedir
beslenme Biçimi: Hem otçul hem etçil
kendi Türlerine Davranışı: Orta derece agresif
davranış Biçimi: Enderlikle agresif, genelde sakin
en Çok Büyüdüğü Boy: 25 cm
en Az Akvaryum Hacmi: 300 litre
sıcaklık: 25°c ıle 26°c
ph: 7.5 ıle 8.2
yunus ciklet resimleri 17 300x212 Yunus Cihlid Üretimi
yunus Ciklet Balığı Malawi Gölünde az bulunan 1 balık türüdür ve fazla çok 1 dağılım meydanı olmamasına karşın pek fazla ıhracatçı bu balığı ıhraç edebilmek ıçin Malombe ve Lumbaulo’ya gelir. Bu balık ılk olarak 1968 senesinde dışsatım alanına girmiştir. şuan ıse yunuslar akvaryum hobisinin tanınan 1 balık cinsi haline gelmiştir. Yunuslar yırtıcı ve mikro hayvan olarak sınıflandılırır ve genelde sakin 1 durum ıçerisindedirler.

doğal ortamında bu balıklar fazla eşsiz 1 beslenme adaptastonu sunarlar. Kendi ortamında kumu kazarak avladıkları küçük organizmalarla ve böcekler beslenirler. Tabi ki bu yunusların göldeki avlanma şeklidir. Bizlerin yunus cichlileri akvaryum ıçerisinde cichlid çeşitleri ıçin üretilmiş hususi yemler ıle beslememiz mümkündür.

dişiler 20 ıla 90 tane yumurtayı 18 ıla 21 gün ağızda kuluçka oluşturulması ıçin tutarlar. Erkek dişi oranının 1/2 olmasına dikkat edilmelidir.

Yunus Balığı üretimlerimizi ve Satış ilanlarımızı sitemizden görebilirsiniz.

  

Yunus Cihlid Üretimi ile ilgili diğer yazılar:

4 Mayıs 2012 Saat : 1:14
4.901 kez okundu

Yunus Cihlid Üretimi Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Lütfen Soruyu Ceyaplayınız: + 7 = onbeş
 Son Yazılar FriendFeed

Sayaç

Hobbies